Stravování

Skladba jídelníčku je sestavována tak, aby odpovídala daným výživovým normám i současným trendům.
Rodiče mají možnost vyzvedávat děti po obědě, do ceny pak není započítána cena za odpolední svačinu (nutno nahlásit při příchodu dítěte do 8 hodin).

Odhlášení ze stravy:

• Lze omluvit osobně nebo telefonicky ve třídě, kam dítě dochází.
  • Při omluvení ve třídě je dítě automaticky odhlášeno ze stravování.
  • V případě výjimečného pozdějšího příchodu nebo dřívějšího odchodu z MŠ, které má vliv na stravování nahlaste ve třídě a stravu domluvte s paní učitelkou.
  • Do cen stravného se započítává pouze skutečnost, po kterou dítě v mateřské škole pobývalo.

Doba stravování (orientační):

• 9.00 – 9.30 dopolední svačina
  • 11.50 – 12.15 oběd, hygiena po obědě
  • 14.15 – 14.30 odpolední svačina

Celodenně zajištěno pití – čas, voda (dle volby dítěte)
    Zpravidla ráno podávána ovocná mísa

Cena stravného:
    Rodiče hradí skutečnost za předchozí měsíc. Způsob úhrady uveden níže.

• Ranní svačina: 8,- Kč
  • Oběd: 18,- Kč
  • Odpolední svačina: 6,- Kč
  • Celkem 32,- Kč

ZPŮSOB ÚHRADY STRAVNÉHO A ŠKOLNÉHO
    1) Inkasní platba

• Na základě Vašeho povolení inkasa z jakéhokoli bankovního ústavu k našemu sběrnému účtu č: 100450981/0800 prostřednictvím internetové banky nebo potvrzením Vaší banky na náš formulář a předáním čísla účtu vedoucí školní jídelny p. Krátké
  • Skutečnost inkasována následující měsíc vždy 24. a 25. dne následujícího měsíce.

2) Hotovostní platba

• Platba v hotovosti u vedoucí školní jídelny v určené dny, zpravidla 2. středa v měsíci (vchod na zahradu školy, 1. dveře)
  • Je hrazena skutečnost za předchozí měsíc.

Data pro hotovostní platbu:

• 14. říjen, 11. listopad, 9. prosinec, 13. leden, 10. únor, 9. březen, 13. duben, 11. květen, 8. červen.
  • Za červen platba proběhne poslední týden v červnu nebo při ukončení docházky.

Splatnost úplaty a stravného

• Úplata je splatná nejpozději do 15. dne následujícího měsíce současně se stravným.
  • Nehrazení poplatků se řeší dle §35, zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon).

STRAVOVACÍ KOMISE

• Cílem činnosti stravovací komise je zlepšení komunikace mezi rodiči, vedením školy a školní jídelny, sledování kvality pokrmů a zajištění pestrosti jídelníčku.
  • Členové stravovací komise mají možnost kdykoliv navštívit jídelnu, ochutnat připravované jídlo a zkontrolovat výdej pokrmů i stolování dětí ve třídě. Současně mají k dispozici všechny jídelníčky daného školního roku. Jednou měsíčně vykonávají pravidelnou ochutnávku a kontrolu celodenní stravy.
  • Stravovací komise by měla sloužit jako prostředník mezi rodiči a školní jídelnou. Případné připomínky komise projednává s ředitelkou školy a vedoucí jídelny.
  • Prosíme proto rodiče, aby se obraceli se svými připomínkami ohledně stravování přímo na členy této komise (osobně nebo e-mailem)

Jména a kontakty na členy komise:

• Markéta Vecková: marketa.vec@seznam.cz
  • Renata Kesslová: renata.topkova@seznam.cz